Денеска  ќе има преодно стабилизирање на времето, а потоа продолжува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Повеќе врнежи се очекуваат во четврток.

Остра осуда денеска пристигна од Здружението на новинарите на Македонија за притисоците и заканите од претставници на ДУИ врз новинарот, Мухамед Зекири од ТВ Шења.

Последниот годишен извештај на Државниот завод за статистика покажува дека во земјава преклани се родиле 27 деца од мајки кои не навршиле 15 години.

Поголеми права за жените, бенефиции и двосменско работење на градинките и институциите се само дел од мерките кои вчера од Охрид ги најви лидерот на Сдсм, Зоран Заев на осмомартовскиот марш на жените на СДСМ, а на кој дојдоа околу 10000 жени од цела Македонија.

Машко  лице чиј идентитет се утврдува, утринава е пронајдено починато на тротоар во Карпош.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни кон крајот на денот и во вечерните часови, особено во западните и северните делови.

Поврзани вести

 

Најново