OJO fin

Од Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција кое го води предметот „Рекет“, не прецизираат дали им е позната и дали ја имаат како доказен материјал видео снимката што денеска ја објави италијанскиот весник „Ла Верита“.

KPalanka fin

Околу 800 Французи со 260 автомобили „пежо 205″ денеска треба да пристигнат во Крива Паланка и да донираат околу 100 килограми училиштен материјал. Тие се учесници во карванот „Еуроп раид” кој шеста година по ред обиколува дел од Европа, минувајќи 20 држави за 23 дена и изминувајќи околу 10 000 километри.

videosnimka fin

Весникот објави и снимка од наводен разговор меѓу Боки 13 и Орце Камчев, на која се слуша како Боки му објаснува на Камчев дека понеделник, најдоцна вторник ќе биде ослободен и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева нема да употреби вонредни правни лекови.

alertna faza fin

Од жолто ниво на целата територија на државата вчера, денеска во некои делови е активирано повисоко, портокалово ниво на опасност од високите температури и УВ-зрачење. Предупредувачкото портокалово е активирано за скопското подрачје, Повардарието и источните делови од земјава.

bogorodica fin

На граничните премини, од македонска страна, изутринава нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

soncevo fin

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.