Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои по наместа влажни коловози.

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време, што ќе услови постепено топење на снежната покривка на планините.

Анкетната комисија за скандалот со фалсификувањето на личните документи што се формираше на иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ, а во која опозицијата одби да учествува, денеска ќе ја одржи првата седница.

Проект за поддршка за воспоставување на надворешен механизам за контрола на работата на полицијата ќе биде промовиран денеска во Скопје, тој ќе се реализира во период од пет месеци и се очекува да заврши до крајот на април годинава.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои, по наместа влажни коловози.  Магла со видливост од 50 до 100 метри има во Тетово, Маџари, Куманово, Македонски Брод, Сарамзалино, Делчево, Неготино, Удово, Кула, Петровец.

Продолжува периодот на стабилно и потопло време, што ќе услови постепено топење на снежната покривка на планините.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново