Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва во Топ тема од Телма повика на смиреност и мирно изразување на револтот на граѓаните. Го повика ВМРО-ДПМНЕ ако се искрено фрапирани од потегот на Иванов да се приклучат кон иницијативата за негово отповикување.

Масовни протести и судири во Скопје. Народната канцеларија на Иванов беше демолирана, а при обидот да го „освојат“ Министерството за правда, демонстраните жестоко се судрија со полицијата, јави Канал 77.

Денеска времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Одговорност од претседателот Ѓорѓе Иванов и свикување на итна седница на која ќе се дискутира можноста за импичмент бараат партиите од опозицискиот блок, но и други помали партии и независни пратеници.

Границите долж балканската мигрантска рута ќе бидат затворени се додека крајните земји од Европа не се изјаснат поинаку, заклучија претседателите на Македонија, Хрватска и Словенија при посетата на кампот Винојуг во Гевгелија.

Вкупно 56 мина помилувал претседателот Ѓорѓе Иванов, дел од нив и по повеќе од десет пати. Рекордер е екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески со 16 помилувања. Во врат му дише екс министерката Гордана Јанкуловска за која Иванов потпишал дури 13. Во првата тројка се најде и Сашо Мијалков, за кого Иванов потпишал 6 помилувања.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.