Нема дилеми еврокомесарот Јоханес Хан е секогаш за избори. Тој велеше дека и за 24 април се е спремно, сега вели дека и за 5 јуни се е ок, има време за ДИК,иако од таму засега не се изјасниле и само работат и не коментираат дали ќе моѓат да стигнат. Сепак познатиот Хан , сигурен има време и излезот го гледа само во избори.

Пред нас е еден сончев и многу топол викенд кој се надеваме дека ќе биде вистинско уживање за сите вас.

Ќе продолжи периодот на стабилно, суво и топло време. Во сабота ќе биде најтопло, а во недела со зголемената облачност температурите малку ќе опаднат.

ДОМ повикува ДИК да не ги вознемирува чесните граѓани, туку да ги провери фантомските гласачи. Со право се огорчени граѓаните кои со години живеат и гласаат на иста адреса, а некој ги прогласил за спорни. ДИК им должи објаснување и ним и на целата јавност, по кој критериум се извадени овие 89.384 лица на список со спорни гласачи, реагира ДОМ.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против В.Г.(52) од Скопје благајник во ЈОУ Дом за стари лица „Зафир Сајто“ и М.Ј.(41) од Куманово службено лице во АД „Македонски пошти“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“.

Двајцата адвокати на Горан Грујоски, првоосомничениот во случајот „Тврдина“ денеска до скопска единица поднеле жалба на синоќешната одлука на судијата во претходна постапка кој на Грујоски му одреди 30 дена притвор.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.