Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои, по наместа влажни коловози.  Магла со видливост од 50 до 100 метри има во Тетово, Маџари, Куманово, Македонски Брод, Сарамзалино, Делчево, Неготино, Удово, Кула, Петровец.

Продолжува периодот на стабилно и потопло време, што ќе услови постепено топење на снежната покривка на планините.

Законот на ВМРО-ДПМНЕ за владините реклами предложен на работната група претставува брутален напад врз независноста на медиумите и со него се прави упад врз мисијата, финансирањето и уредувачката политика на медиумите, реагира претседателот на Здружението на новинари, Насер Селмани.

Во новообјавениот извештај на Фридом Хаус за слободата во светот, организацијата оценува дека Македонија во 2015 година има оценка од 3,5 и надолен тренд, кој се должи на аферата со прислушувањето. Според американската организација, на Балканот постои застој и Македонија, Косово и Босна покажале дисфункционалност.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои, по претежно влажни коловози.

Следува период на стабилно и потопло време. До петок ќе има услови за утринска магла по одделни котлини.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново