До среда ќе се задржи стабилно и релативно топло време со утринска магла по одделни котлини.

Бен Карсон, еден од кандидатите на Републиканската партија за претседателската номинација во САД, пред изборите во Ајова, заедно со претставниците на својата екипа се состанал со Хашим Тачи, осомничен за трговијата со човечки органи, напиша американскиот портал „Дејли бист“.

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева денеска во 11 часот во просториите на Советот на јавни обвинители ќе образложи зошто од својот тим неодамна ги отстранила обвинителките Лејла Кадриу и Марија Ѓоревска.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои по наместа влажни коловози.

До среда ќе се задржи стабилно и релативно топло време, што ќе услови понатамошно топење на снежната покривка на планините. Во вторник и среда, по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Дали Министерството за труд ке поднесе кривична или прекршочна пријава против државниот фонд за ПИОМ ке се знае денеска.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.