Продолжува периодот на стабилно, суво и студено време со ниски утрински температури.

Тие што очекуваат да бидат прозвани од Специјалната обвинителка и го ограничуваат просторот за делување за да не може да си ги исполни своите задачи, односно да покрене предмети против нив.

Седницата на Советот за јавни обвинители на која зад затворени врати требаше да се расправа за работењето на Катица Јанева нема да се одржи, јави Телма.

За околу 270.000 ученици во основните и во средните училишта денеска е прв училишен ден во второто полугодие од учебната 2015/2016 година.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани и застои, по наместа влажни коловози. Поради ниски температури, на повисоките планински и осојничави места можна е појава на голомразица, соопшти изутринава Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Mинус 14 степени Целзиусови, во седум часот изутрина, е измерена во Берово, а минус 13 во Битола и минус 12 во Лазарополе, Дебар, Маврово и Тетово,соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново