Во страв да не се повтори нов силен земјотрес жителите на Скопје во дел од парковите распослале шатори со намера таму да преноќат.Во близина на Амбасадата на САД, кај скопска Шутка, повеќе десетици жители од тој дел од градот се сместија кај парковите и на отворените игралишта, пренесува Телеграф.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне на повеќе места нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи.

На само 5 километри пред грчко-македонскиот граничен премин, на автопатот Солун – Гевгелија, вчера се случи тешка сообраќајна несреќа во која загина едно лице, македонски државјанин.

Mагистралниот пат А-3, Ресен-Битола-Прилеп, кај Битола, поради одрони на патот, е затворен за сообраќај. Сообраќајот се пренасочува низ градот.

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните делови со повремен дожд, а во источните со сончеви периоди. Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од 21 до 27 степени. УВ-индексот ќе изнесува 4.

Огромни суми од буџетот на Студентскиот парламент се потрошени за телефонски сметки, забави, авионски карти и за плати на луѓе со истечен мандат, или чии функции не постојат според статутот на организацијата, стои во финансискиот извештај за 2014-2015 година, кој денес го обелодени Студентски пленум.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново