Кривичниот совет го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за одземање на пасошот на министерката за култура, Елизабета Канческа-Милевска.

Од денеска процесот за случувањата во кумановската „Дива населба“ ќе биде затворен за јавноста.

СДСМ вчера на 21-от Конгрес ги усвои кандидатските листи за пратеници за претстојните предвремени парламентарни избори што треба да се одржат на 11 декември.

Од денеска  под влијание на изразено јужно воздушно струење и влажни воздушни маси, ќе преовладува променливо облачно време, со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Лицето кое се пријави дека го возело службеното возило Фолксваген туарег со кое беа направени две сообраќајки во петокот за кои МВР му поднесе три пријави на Диме Спасов, попладнево само дошло во полициската станица Карпош и дало изјава дека не го управувало возилото, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК извори од МВР.

Претпладне локално ќе има услови за слаби врнежи од дожд. Попладне облачноста ќе се намалува и ќе се задржи сончево.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново