Променливо облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта со повремен локален дожд, особеновозападните делови. Ќе дува засилен до силен југоисточен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови.

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Teмпература до 17 степени.

Струмичани му оддадоа почит на трагично загинатиот претседател, Борис Трајковски кој пред 12 години на денешен ден загина во авионската несреќа кај Мостар во Босна, јави Канал 77.

По дополнителните консултации се очекува да се разјасни неговиот статус, кој е доведен во прашање по отворената конфронтација со ВМРО-ДПМНЕ, пишува Утрински весник.

На рекордерот по напишани преставки до уставниот суд Стамен Филипов никогаш не би му паднало на памет да го оспори законот за помилување, јави Телма.

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) ја поздравува заложбата на Европската Унија и на Соединетите американски држави, како олеснувачи во постигнувањето на договорот од Пржино и како гарантори на неговото спроведување, да продолжат да разговараат со политичките партии за реформи во медиумите, како еден од важните предуслови за одржување на фер и кредибилни избори.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Rontis oglas 2

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 06/03/2020 година .

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново