Уставниот суд во иднина не смее да дозволи да се помилуваат и педофилите, кои во најголем број случаи го повторуваат делото, реагираат од првата Детска амбасада Меѓаши, откако од таму донеле одлука да се расправа за укинување на Закон што би овозможило помилување на лица осудени за кривични дела против половата слобода и половиот морал сторени спрема деца и малолетни лица.

Денеска навршуваат 12 години од трагичната смрт на Претседателот на Република Македонија Борис, Трајковски кој важеше за народен човек кој го живее својот живот посветен на својата земја, а загина во авионска несреќа кај Ротимље во близина на Мостар.

Информатичката експертска група ангажирана од Државната изборна комисија ДИК во изминатите десет дена работела на прием на податоци од вкупно 11 институции заради нивна подготовка за проверка. Верификацијата на податоците е речиси завршена, рече раководителот на Групата Мајкл Бурнс кој очекува многу брзо да почне првата фаза од вкстувањето на податоците, што е важно за конечното ажурирање на Избирачкиот список, јави Телма.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по наместа влажни кoловози.

Денеска  ќе има повремен локален дожд, а за време на викендот времето ќе биде стабилно и релативно топло.

Одлуката - Уставен суд да го овласти претседателот на државата да може да помилува вршители на изборни фалсификати, педофили, силувачи, осудени за меѓународен тероризам, за дела против човечност, значи официјална потврда дека:

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Rontis oglas 2

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 06/03/2020 година .

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново