Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. Слаб дожд врне во Крива Паланка, Попова Шапка и Маврово.

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд.

Денешната средба со лидерот на СДСМ, Зоран Заев и неговиот тим мина во многу добра и конструктивна амтосфера, кратко изјави по средбата европратеникот Иво Вајгл, кој придружуван од своите колеги Ричард Ховит и Едвард Кукан денеска имаат одвоени средбо со сите лидери на четирите партии, потписнички на Договорот од Пржино.

Амбасадорите на ЕУ и на САД порачаа дека денеска е последна шанса или точка од која нема враќање, а во Скопје се и тројцата европратеници Ричард Ховит, Едвард Кукан и Иво Вајгл. Во македонското собрание пак се уште трае неизвесноста, јави Радио Слободна Европа.

Точно на пладне во владината зграда, министрите и дополнителните заменици министри на СДСМ ги депонираа своите оставки. Овој чин го врзуваат со одлуката за распуштање на парламентот донесена на 18-ти јануари и оценката на меѓународната заедница дека не се создадени услови за фер и кредибилни избори на 24-ти април.

Во секој момент во Основниот суд Скопје 1 треба да продолжи судскиот процес против 29 обвинети за настаните во кумановско Диво Насеље од 9 и од 10 мај минатата година, пишува Локално.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Rontis oglas 2

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 06/03/2020 година .

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново