Сообраќајот на граничниот премин Блаце е нормализиран од 7:30 часот, по прекин од повеќе од два часа поради излизгување на автомобил.

Од денеска  ќе преовладува стабилно и студено време, особено во вторник и среда кога утринските температури на повеќе места ќе се спуштат под -12 степени.

Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози. Магла со видливост од 50-100 метри има кај Страцин,Тетово и на планинскиот премин Стража.

Денеска  ќе има заладување и поинтензивни врнежи, кои во текот на денот почнувајќи од север ќе преминуваат во снег. До недела наутро насекаде ќе се формира снежна покривка, освен во крајниот југоисточен дел.

Владата на Република Македонија во Собранието на Република Македонија предложи Закон за основање на Универзитет за национална одбрана, безбедност и мир „Дамјан Груев” во Скопје, пишува „Академик“.

По oставката на лидерот на партијата Никола Груевски од премиерската позиција , генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Емил Димитриев, доби зелено светло од Централниот комитет на партијата да ја предводи преодната влада.Дитириев има брза кариера во ВМРО ДПМНЕ.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново