Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Цветанка Иванова, правник и поранешен пратеник од СДСМ, е предложена за генерален секретар на Собранието на Република Македонија. Именувањето на Иванова денеска е на дневен ред на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата.

На дневен ред на оваа Комисија се и именувањата на замениците на Генералниот секретар на Собранието, како и членови на Комитетот за односи меѓу заедниците и други одлуки.

Во Собранието претпладнево се одржа редовниот состанок на координаторите на пратеничките групи со претседателот на Парламентот Талат Џафери. На состанокот не присуствуваа координторите на десетте пратенички групи на ВМРО-ДПМНЕ.

Од кабинетот на Џафери информираат дека покана за координативната средба била испратена до координторите на сите пратенички групи.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.