Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Владејачката СДСМ преку соопштение ги објави досега потврдени кандидати за градоначалници.
Соопштението ви го пренесуваме во целост:

СДСМ на претстојните локални избори ќе излезе со чесна понуда на програма и кандидати кои што се професионалци и признаени во своите професии, личности што се препознати од јавноста и кои се подготвени да работат во интерес на граѓаните.

Во насока на транспаретноста и навременото информирање на јавноста известуваме дека до денеска завршена е постапката и потврдени се кандидатите на СДСМ за градоначалници за локалните избори 2017 година во следните општини:

За Град Скопје кандидат за градоначалник на СДСМ е Петре Шилегов.

Во општините во рамки на Скопје кандидати се:

Златко Марин за градоначлник на општина Аеродром,
Велимир Смилевски за општина Бутел,
Борче Георгиевски во општина Гази Баба,
Александар Наумоски во општина Ѓорче Петров,
Стефан Богоев во општина Карпош и
Филип Темелковски во општина Кисела Вода.

Во останатите општини во Македонија потврдени се следните кандидати:

за општина Арачиново – Миликије Халими,
Богданци – Блашко Шапов,
Брвеница – Мирко Стојановски,
Валандово, – Перо Костадинов,
Вевчани – Сашо Јанкоски
Виница – Ивица Димитров,
Демир Капија – Лазар Петров,
Зелениково Борче Гиевски,
Јегуновце – Дарко Блажевски,
Карбинци – Јордан Насев,
Конче – Благој Илиев,
Кривогаштани – Рубично Шефтеровски,
Крушево – Томе Христоски,
Могила – Јасмина Гулевска,
Новаци – Љубе Кузмановски,
Ново Село – Боро Стојчев,
Охрид – Јован Стојановски,
Пехчево –Драган Тренчевски,
Пласница – Шпресим Ајроски,
Св. Николе – Сашо Велковски,
Сопиште – Далибор Богдановски,
Чашка – Горан Стојановски
Штип – Благој Бочварски.

Јавноста ќе биде дополнително информирана кога ќе бидат потврдени кандидатите и за останатите општини.

 

 

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.