Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Министерот без ресор задолжен за подобрување на состојбата на Ромите во Македонија, Самка Ибраимовски, најави дека ќе ја напушти министерската функција и оти ќе биде пратеник во Собранието, соопшти неговиот кабинет.

Оттаму наведуваат дека Ибраимовски денеска ќе потпише изјава во ДИК дека го прифаќа пратеничкото место. Тој на парламентарните избори беше кандидат на СДСМ и коалицијата во Петтата изборна единица.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново