italija fin

23.11.2020

Во Италија деновиве се забележуваат првите знаци на забавување на вртоглавиот раст на инфекциите со Ковид-19, но ситуацијата и натаму е многу сериозна, а приливот на нови пациенти во болниците е се уште голем и мерките за ограничување што се во сила не можат да се ублажат, изјави италијанскиот министер за здравство Роберто Сперанца.

zagreb fin

23.11.2020

Најнови податоци за ковид19 во земјата на поранешна Југославија!

voenabolnicasolun fin

23.11.2020

Мобилна здравствена единица со 50 кревети за итни случаи на пациенти со Ковид-19 ќе се постави во дворот на воената болница во Солун, објави грчката новинска агенција АНА-МПА, јави дописничката на МИА од Атина.

Vakcina

22.11.2020

Лидерите на Групата 20 индустриски најразвиени земји ќе се обврзат дека ќе платат за фер дистрибуција на вакцини против коронавирус, лекови и тестови во целиот свет, така што тие ќе бидат достапни за посиромашните земји.

PATRIJARH IRINEJ

20.11.2020

Српскиот патријарх Иринеј почина денес на 90-годишна возраст во ВМЦ Карабурма,од компликации предизвикани од вирусот Ковид - 19. Патријархот починал во 7:07 часот, пренесе српскиот национален сервис „РТС“.

covid map europe croatia 1

18.11.2020

Првпат по три месеци, бројот на заболени од коронавирус започна да опаѓа, бидејќи има за 10 проценти помалку заразени од минатата недела, кога беа регистрирани 1,84 милиони новозаразени.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново