Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Канадскиот пејач, Леонард Коен, поетот чии песни беа дел од рок културата на многу генерации, почина на 82-годишна возраст, се наведува на неговата Фејсбук страница.

„Со длабока тага ве известуваме дека легендарниот поет, текстописец и уметник, Леонард Коен почина“, се вели во соопштението во кое не се изнесуваат детали за причината на неговата смрт.

„Татко ми почина во мир во неговиот дом во Лос Анџелес. Тој пишуваше до последниот момент со неговата уникатна смисла за хумор“, соопшти Адам Коен.

На социјалната мрежа Твитер, канадскиот премиер Џастин Трудо напиша дека пејачот бил сакан од многумина и ќе им недостасува не само на Канаѓаните, но и на луѓето од целиот свет.

Извор: Плусинфо.мк

 

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.