Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Бројот на жртвите во ураганот Харви, што ја погоди американската сојузна држава Тексас се искачи на 14.

Локалните власти стравуваат дека ќе се зголеми бројот на жртвите по повлекување на надојдената вода.

Градоначалникот на Хјустон, Силвестер Тарнер истакна дека во центрите за привремено сместување има околу 6.200 луѓе.

- Потребите ни се големи. Во тие центри има луѓе кои нема каде да одат, истакна Тарнер.

Гувернерот на Тексас, Грег Абот побара да се мобилизираат 12.000 резервисти од Националната гарда кои ќе бидат ангажирани за укажување на помош на настраданите, како и на лицата кои останале без дом, но и во потрага по жртвите.

 

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.