Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Во полн вагон од лондонската подземна железница утрово се случила експлозија, во која има повеќемина повредени.

На местото каде што се случила експлозијата има полицајци и спасувачки екипи, соопшти Лондонската амбулантска служба. Станицата Парсонс Грин е затворена, а железничкиот сообраќај е делумно прекинат, јави полицијата во Лондон. Би-Би-Си извести дека во експлозијата има повеќемина повредени кои имаат изгореници.

На социјалните мрежи кружи слика од бела канта од која излегуваат жици, каде наводно била поставен експлозивот. Полицијата сѐ уште не ја потврдила автентичноста на фотографијата. Очевидци тврдат дека слушнале силен звук и виделе огнен ѕид во времето на експлозијата. Луѓето во паника бегале од станицата на метрото.

Во Велика Британија во сила е висок степен на предупредување од тероризам. Во четирите напади кои се случија годинава, загинаа 36 лица.

Извор: Дојче веле

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.