Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Силните снежни врнежи ја затворија Ајфеловата кула, објави Гардијан.

Првиот потешка студ за оваа зима во земјата доведе до транспортни проблеми во северниот дел на Франција.

Не патуваат привремено и школските автобуси. Се очекува снежните врнежи денеска да се интензивираат. Во 27 одделенија е издадено предупредување за влошување.

Истовремено нивото на реката Сена во Париз достигна врв Претходно ова утро нивото на реката се искачи на 5,84 метри .

Потсетуваме и дека во јануари поројните дождови предизвикаа поплави во француската престолнина Париз и ги принудија властите да затворат голем број музеи. Нивото на реката Сена достигна рекордно ниво и се преземаат итни мерки.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

 ССС
 Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 05/11/2018 година.