Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Најмалку четворица планинари загинаа во лавина на југот од Француските Алпи, во петок, соопштија властите.

Лавината се случила кај скијалиштето Entraunes, а локалните жандарми велат дека уште едно лице се води како исчезнато, а едно е повредено.

Лавината почнала нешто пред 13 часот, во предел наменет за планинарење. Шесмина планинари биле затрупани од снег.

Јужниот дел од Франција е погоден од големи снежни врнежи деновиве, но температурата почна да расте, па можни се лавини.

Имаше неколку смртоносни лавини зимава во Франција, а само пред една недела во лавина загинаа татко и ќерка што скијале. Трагедијата доаѓа само неколку дена откако во лавина загинаа тројца скијачи на Пиринеите.

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.