Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zemjotres fin

Земјотрес со јачина од 5.5 е пријавен недалеку од брегот на полуостровот Пелопонез, објавија Светските агенции.

Епицентарот на подземниот земјотрес беше 27 километри западно од градот Метони и 69 километри југозападно од градот Каламата.

Земјотресот е на е длабочина од 30 км. Нема информации за повредени и материјална штета.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново