Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

biblioteka fin

Две лица починаа денеска во Народната библиотека во Белград, а полицијата потврди дека станува збор за задушување.

Итната помош примила дојава нешто по 13 часот дека двајца мажи се гушат во библиотеката, па интервенирале и пет возила со 18 пожарникари.

Мажите кои се најдени во бесознание се префрлени во болница, но таму е констатирана смрт.

Од зградата на народната библиотека евакуирани се 50 лица.

Констатирано е дека починатите се работници кои работеле на климатизацијата, а најверојатно се затруле од протекување гас. Истрагата е во тек.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново