Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

svedska fin

Повеќе од 100.000 домаќинства се без струја во среда наутро откако силна бура ја погоди Шведска.

Бурата Алфрида предизвика проблеми во сообраќајот, паднати дрвја ги блокираа патиштата, а не сообраќаат ни траектите.

Јужните шведски региони, Свеланд и Готланд, се најмногу погодени од силни ветришта во вторник вечерта, кои продолжија и утрово, додека Норланд помина полесно.

Предупредувања за силно невреме објавени се во источена Свеланд, делови од Стокхолм и Упсала, како и на островот Готланд.

Спасувачките сервиси и Шведското транспортно друштво испратија свои екипи да ги отстрануваат паднатите дрвја од патиштата. Сепак, до утрово не биле пријавени случаи на повредени луѓе поради невремето.

Авионскиот превоз не е во прекин поради невремето.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinetta 2019 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.