Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zemjotres fin

24.09.2020

Албанија ја потресе земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала. Епицентарот бил во близина на Елбасан.

Земјотресот е регистриран синоќа во 1 часот и 25 минути на длабочина од 20 километри.

– Според првите информации, никој не е повреден, ниту е пријавена материјална штета – соопшти надлежното Министерство.

Во последните 24 часа во Албанија се регистрирани 11 земјотреси со јачина од 2 до 4,5 степени според Рихтеровата скала.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново