Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

SAD koronavirus 1

22.02.2021

Соединетите Американски Држави се приближуваат до бројката од 500.000 смртни случаи од коронавирусот, соопшти Универзитетот Џон Хопкинс, додавајќи дека досега од вирусот починале околу 498.000 лица.

Имунологот Ентони Фаучи изјави дека бројката од 500.000 жртви е речиси за 70.000 повеќе од американските жртви во Втората светска војна.

САД во јануари, непосредно пред инаугурацијата на новиот американски претседател Џо Бајден, го надминаа прагот од 400.000 смртни случаи од коронавирусот.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново