Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

holandija 23423 678x381

03.03.2021

Пред отворањето на центарот за тестирање на ковид-19 во Бовенкарспел, град северно од Амстердам, утрово одекна експлозија, но во несреќата нема повредени. Холандските медиуми јавуваат дека експлозивот бил ставен во метална цевка надвор од објектот.

Во експлозијата се искршени пет прозорци во центарот. На самото место во тоа време имало чувар, но тој не е повреден.

Полицијата ја опколи областа и спроведува истрага. Засега се претпоставува дека цел на нападот бил центарот за тестирање.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново