Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

korona maska 1

03.03.2021

Во Тексас ќе биде укината одлуката за задолжително носење маски, а сите компании ќе започнат со работа со полн капацитет од следната недела, соопшти гувернерот на оваа американска држава, Грег Абот.

– Време е 100 проценти да го отвориме Тексас, рече републиканскиот гувернер на Тексас.

Тексас е најголемата американска држава што ја укинува одлуката за задолжително носење маски, а Абот, како што потсетува „Си-Ен-Ен“, се соочи со критики од неговата партија поради изречената мерка во јули минатата година.

Во Тексас од почетокот на пандемијата, од ковид-19 починаа повеќе од 42.000 луѓе.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново