Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Screen Shot 2020 08 07 at 7.34.16 PM

08.04.2021

Земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван утрово во Сплит и пошироката област на Далмација.

Според Сеизмолошката служба, земјотресот се случил во 05.57 часот, со епицентар на 22 километри источно од Дрниќ, пренесува Индекс.хр.

Евро-медитеранскиот сеизмолошки центар наведува дека земјотресот бил почувствуван на пошироко подрачје – во Солин, Шибеник, Книн, Макарска и Биоград на Мору.

Жителите на Сплит изјавија дека во тој град имало силен тремор, а некои на социјалните мрежи напишале дека „целата куќа се тресела“

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново