Предпредувањето за опасноста при патувањето во Европа се однесува за периодот до 31 август.

Земјата планира на 5 јуни да одржи национален референдум околу воведување на основен доход.

Легендата на српското и југословенското глумиште Велимир Бата Живоиновиќ (83) починал синоќа во 22:45 во болницата „Свети Сава“ во Белград, објавија утрово српските медиуми.

Блокада на грчките гранични премини поради штрајк на грчките граничари, јави Телма.

Австралиските власти издале листа на занимања кои во оваа земја се потребни во следните години. Министерството за имиграција и гранична заштита на Австралија издало нова листа на занимања кои им се потребни за 2016 и 2017 година.

Патнички авион на компанијата „Иџипт Ер“ со 66 патници и членови на екипажот минатата ноќ исчезна од радарите додека се наоѓал над териториите на Грција или Турција, јави ТАСС.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.