Во центарот на турскиот град Анталија, синоќа експлодирала рачно изработена бомба, што била оставена на клупа, информира телевизијата Си-Ен-Ен-Турк, цитирана од ТАСС.

Една жена била убиена, а петмина други ранети во напад со нож во центарот на Лондон.

Турскиот премиер Бинали Јилдирим сношти соопшти дека повлекол вкупно 1.500 тужби за навреди и клевети против лица, вклучувајќи тука и опозиционери, новинари и писатели.

Дваесет и еден новинар денеска се појавија во турски суд откако беа уапсени по неуспешниот воен удар, изведен на 15 јули.

Турските власти соопштија дека по неуспешниот обид за државен удар на 15 јули, биле отпуштени над 2.400 војници.

На конвенцијата на американската Демократска партија и официјално Хилари Клинтон е номинирана за претседателски кандидат.

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново