Кошмарна ноќ имаа жителите на Сплит. Пожарите кои бесеат во Хрватска стигнаа до преградието на градот.

Големо невреме владее во туристичкото место Торoни на вториот крак во Грција. Обилни дождови и поплави ги исплаши туристите во ова место. Водата носела сѐ пред себе. Оштетени се многу автомобили на туристите. Туристи кои биле сместени на првите катови од објектите биле евакуирани. Грчките медиуми јавуваат за поплави и на други места во земјата.

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас денеска во Брисел ќе има средба со медијаторот за спорот со името на Македонија, Метју Нимиц.

Телевизијата CNN објави снимка од средбата на претседателот на САД, Доналд Трамп со рускиот бизнисмен Арас Агаларов во 2013 година во Лас Вегас.

Претседателот на САД Доналд Трамп се соочува со постапка на интерпелација пренесоа агенциите.

Унгарската Влада денеска соопшти дека ќе ја прекине својата рекламна кампања против американскиот милијардер од унгарско потекло Џорџ Сорос, пренесоа американските медиуми.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.