Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

vinarija fin

Мултинационалната компанија „Алијанс УАН“ со седиште во Кавадарци до крајот на февруари, кога истекува и законскиот рок, ќе ја откупи договорена количина тутун. Ова му го соопшти менаџерскиот тим на директорот на Државниот инспекторат за земјоделство Зоран Шапуриќ кој беше во посета на Кавдарци.

Шапуриќ ја посети и винаријата „Милеви – Гоце Делчев“ со седиште во селото Трстеник, една од најголемите извозници на наливно вино. Направи обиколка во визбите и погоните за преработка, а во разговорите со менаџментот беше запознаен со плановите за нови инвестции и за проширување на капацитетите за производство на вино и зголемување на пласманот што доминантно е за европски пазар.

Во моментот на посетата се подготвуваше извоз на 150.000 литри вино за Германија.

Директорот ја посети и Подрачната единица на Државниот инспекторат во Кавадарци.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 25/02/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново