На конвенцијата на американската Демократска партија и официјално Хилари Клинтон е номинирана за претседателски кандидат.

ЕУ на Турција за бегалците ѝ плаќа според договорот, соопшти денеска ЕК. Комисијата ги отфрла обвинувањата на турскиот претседател Ердоган и вели: „Кој тврди поинаку, не е во право“.

По неуспешниот воен пуч во Турција, „бранот чистки“ од страна на владата ги зафати и медиумите. Издадени се налози за апсење на повеќе од 40 новинари, пишува Дојче веле.

Во центарот на Ансбах вчеравечер 27-годишен Сириец активираше експлозив, при што самиот загина, а повредени се 12 лица, од кои три тешко,пишува Дојче веле.

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган соопшти вчера дека во земјата е воведена вонредна состојба, која ќе трае три месеци.

Абнормално топлото лето ќе продолжи, тврдат јапонските метеоролози.

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.