Триесет и шестгодишниот битолчанец Ц.Џ „заработи“ кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „запуштање и малтретирање на дете“ и „телесна повреда“.

АЈДЕ – Платформата за граѓанска политика ги повикува сите граѓани масовно да учествуваат на денешниот протест пред зградата на Уставниот суд, точно на пладне.

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по претежно суви кoловози. Магла со видливост од 30-50 метри има на Попова Шапка.

Променливо облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта со повремен локален дожд, особеновозападните делови. Ќе дува засилен до силен југоисточен ветер, особено долж Повардарието и во источните делови.

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Teмпература до 17 степени.

Струмичани му оддадоа почит на трагично загинатиот претседател, Борис Трајковски кој пред 12 години на денешен ден загина во авионската несреќа кај Мостар во Босна, јави Канал 77.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново