Megjiti fin

Лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, наредните денови ќе го соопштат новиот формат на Владата. Веќе за 90 отсто е постигнат договорот, изјави Изет Меџити, потпретседателот на ДУИ во емисијата „Патот кон” на ТВ Алсат М.

ek fin

Земјата продолжува со стабилно темпо на спроведување на реформите во текот на целиот период на извештајот, додека Владата презема чекори за враќање на механизмите за контрола на власта, за јакнење на демократијата и владеењето на правото, во една инклузивна и отворена политичка атмосфера, се вели во Извештајот за напредокот на земјата за 2019 година што го објави вчера Евроспката Комисија.

doumerenaoblacnost fin

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

vreme fin

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе стигне од овој викенд па и во текот на следната недела и истиот значително ќе ги покачи максималните дневни температури на воздухот.

perks fin

Владата е посветена на спроведување реформи во образованието кои се исклучително важни за обезбедување квалитетен живот на младите, поттикнување и зголемување на економскиот развој и раст на нашата севкупна економија, изјави попладнево премиерот Зоран Заев пред почетокот на јавната расправа за квалитетно образование.

zbogar fin

Делегацијата на ЕУ и Амбасадата на САД во земјава го поздравија донесувањето на реформските закони од сферата на безбедноста кои се значајни за евроатлантската интеграција на земјата.

Поврзани вести

300x250 web banner Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 26/07/2019 година.