SInalco PES 2021 web Baner 300x250 DumaПо успешно одржаните 2 сезони досега, со гордост ви најавуваме дека Македонија и оваа година ќе земе учество во најголемата Балканска лига за eFootball и Esports, Sinalco Blakan PES 2021!

  Покрај Македонија, на официјалното натпреварување eFootball PES  ќе учествуаат и Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Црна Гора и Албанија.


 Лигата на Sinalco се враќа на малите екрани од 3-ти мај, а сите натпревари ќе се пренесуваат во живо на Fortuna Esports YouTube каналот, како и на Sport Klub Esports TV каналот, од 03.05. до 27.06 кога ќе се игра и големото финале.

  Шест репрезентации од регионот, кои ќе бидат составени од по двајца натпреварувачи, ќе се борат за наградниот фонд од 5.000 евра и титулата регионален PES шампион!

  Квалификациите за третата сезона на Sinalco PES лигата ќе се одржат преку Интернет, на 13-ти март (групна фаза) и 14-ти март (плеј-оф), додека финалните 4 (F4) се закажани за 20-ти март 2021.

  Играчите кои ќе се квалификуваат на Sinalco PES лигата, ќе заминат за Белград каде ќе се играат натпреварите помеѓу земјите учеснички.

 

Пријавувањето за квалификациите трае до 10-ти март!

ПРЕТСТАВИ ЈА МАКЕДОНИЈА, ПРИЈАВИ СЕ на:  sinalcopesleague.com

Овој тест ќе ви помогне да дознаете кога ќе се збогатитет. Не е неверојатно, деканаскоро ќе ви падне лото или ќе добиете наследство. Можеби богатството ќе дојде кај вас само со напорна работа. Дали сте подготвени да дознаете? Едноставно изберете монета.

Никој не би се откажал од нагло богатење, но сите знаеме дека тоа бара многу напор. Можно е еден ден да се претворите во среќен човек и да добиете џекпот на лотарија. Но, исто така, за најдобрите пари луѓето навистина треба да работат напорно. Денес, ние ви нудиме тест кој ќе ви овозможи да дознаете кога ќе се збогатите. Дали сте подготвени? Тогаш изберете една од монетите.

JaponskiPameten grad fin

10.04.2021

Возила без возачи, вештачка интелигенција, роботи! Вака изгледа изгледа јапонскиот „Паметен град на иднината“. Почетокот на населбата ќе стане жива лабораторија за тестирање на примена на нови технологии, како што се автомобили што управуваат самостојно и роботи.

BLUE JAVA

09.04.2021

Сините банани со вкус на ванила доаѓаат од индонезискиот остров Јава. Тие се многу отпорни, преживуваат на температури од 0 до 44 степени, така што можат да растат и кај нас.

the smartest dog wilow

08.04.2021

Ова се вика талент. Женка од расата кокапо ја прави вистинската радост за нејзината сопственичка Шарлот. Може да прави работи што обично куче не треба да ги контролира. На пример, нема проблем да смета од 1 до 10, да го напише своето име или да препознава карактери, а во моментов дури учи кинески јазик.

hello april

07.04.2021

Луѓето родени во април се во родени во хороскопскиот знак Овен или Бик и имаат многу заеднички карактеристики. Познати се по тоа што се многу љубопитни, вредни и страстни и ги ценат пријателствата.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново