Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Овој ресторан им дава на гостите можност самите, среде ресторанот да си ја уловат рибата што потоа ќе им биде подготвена по нивна желба.

Оваа франшиза позната како Zauo веќе ја има на 13 локации во Јапонија, а наскоро се очекува и првиот угостителски објект во Њујорк.

Гостите кои се расположени за тоа, им се нуди опција самите да си го уловат својот оброк. Се што треба да направат е да го информираат персоналот што им се јаде и тие е се потрудат да и обезбедат соодветна опрема за рибарење (стап, мрежа, и што е најважно, адекватен мамец).

Кога ќе го уловите саканото парче, готвачите е ви го подготват по желба, онака како што ќе посакате. Најдобро од се е што ова искуство нема да ве чини повее, дури напротив, пресметано е дека на овој начин ќе платите во просек 7,5 долари помалку за јадењето отколку ако само го нарачате саканото од менито.

Извор: Арт кујна

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.