Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

По раѓањето на децата, велат сè се менува. Да, тоа навистина е. Ќе биде многу поубаво, ако почесто го практикувате и сексот.

Единствената лоша работа е недостатокот на доволно време, мир и тишина за да ја практикувате оваа активност кога тежат обврските кон семејството.

Повеќето парови остават се на случајноста и да се соберат сите услови во едно – заспани деца, неизморена мајка и неизнервиран татко.

Тоа, за жал, се случува премногу ретко, затоа треба да го земете интимниот живот во свои раце и тоа да го планирате со истото внимание, како што го планирате вашиот одмор. Сигурно некој ќе каже „спонтаноста е изгубена“.

Не, не се губи, ако очекувате романтични моменти со партнерот иако велите дека тоа е како да чекаш Божиќ, но самото очекување го прави моментот уште поволшебен. Како и секој распоред, тој треба да содржи и кратки состаноци за освежување и подолги „разговори“.

Секс забава за семејните парови:

15-минутни средби

Не се прашувај премногу во текот на неделата. Цел ден е исполнет со семејни и деловни задачи, тешко дека ќе најдете време за потребна романса. Но, огнот мора да се одржува, затоа ве молиме децата и вие уживајте заедно, но сами, пред да ве наваса сон. Да, побрзајте, но малку е подобро од ништо. Можете да ги земете децата 15 минути порано од градинка, да ја оставите работа која ќе ви биде досадна и ќе ја завршите утре, така ќе ви останат 15 минути и ќе добиете 30 минути наутро, стимулирање, освежување или секс.

Посебни викенди

Најмалку еднаш месечно, можете да ги поканите драгите личности во вашиот дом. И да ги оставите целиот викенд да се занимаваат со своите внуци, додека вие сте некаде во хотел. Или пак обратно – испратете ги без никакво каење децата кај „Баба“, спуштете ги ролетните и потсетете се на првичната страст еден кон друг. Не престанувајте да си давате комплименти и да се миливате. Обично жените се оние кои „сечат“ повеќе зачинети коментари од партнерот, бидејќи секогаш тоа го прифаќаат како покана за секс. Колку и да сте изморени, прифатете комплимент и сами ќе се изненадите како меѓу целиот замор ќе се појави и едно особен пријатен момент.

 

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.