Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Британскиот принц Хари (33) и холивудската ѕвезда Меган Маркл денеска објавија дека нивната венчавка ќе се случи напролет, потсетувајќи дека нивниот однос се развил „неверојатно брзо” по првиот „слеп љубовен состанок”.

– Фактот што се вљубив во Меган неверојатно брзо, ми потврди дека коцките се наместија, се беше совршено. Оваа убава жена влезе во мојот живот, јас јас влегов во нејзиниот, рече Хари во ТВ интервју.
Маркл го покажа и својот прстен со три дијаманти, којшто Хари самиот го дизајнирал. По само две средби, тие одлучиле да одат заедно на одмор во Боцвана, а во септември годинава првпат се појавија во јавност во Торонто.

Средишниот дијамант потекнува од Боцвана, а двата странични Хари ги зел од домашната колекција на неговата покојна мајка, принцеза Дајана.

Како и сопругата на принц Вилијам – Кејт, ниту Меган нема да ја носи титулата принцеза, наведуваат британските медиуми.

Актерката во 2011 година беше омажена за филмскиот продуцент Тревор Енгелсон. Тие се разведоа две години подоцна.

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.