Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Секој ден во целиот свет се јадат илјадници бонбони. Тие дефинитивно не само што се омилени на децата, но и на возрасните. Постојат стотици видови бонбони – чоколадни, желе, здравствени, направени од урми и ореви, од пандишпани и други.

Видете топ 5 најскапи бонбони во светот:

1. Чоколадната бонбона од 760 долари е направенае од 81% какао и шеќерна трска. Какаото се добива од 100 годишни дрвја и се обработува рачно.

2. Желе бонбони во форма на срце. Цената им е 480 долари и се произведуваат во Дубаи по повод Св. Валентин. Специфичноста кај нив во самото желе со вкус на јагода, коиј го прави само еден единствен мајстор готвач.

3. Чоколади со мирис на кубанска пура. Цената им е 320 долари. Дури и текстурата наликува пури.

4. Бонбони со злато. Ова се наречени бонбони на Боговите и тоа несомнено е така поради цената, која им е 300 долари. Тие се покриени со 24 каратно злато кое се јаде.

5. Бонбони со Swarovski кристали, кои чинат за 100 долари. Направени се е од специјална чоколадна крема и покриени со популарните кристали.

 

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.