Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Се верува дека ако мажот изневерува, неговата жена последна ќе дознае, а мажите во слична ситуација воопшто не го препознаваат тоа. Така е, бидејќи посилниот пол е невнимателен и не посветува внимание на деталите. Ние избравме за вас 7 очигледни знаци за женското неверство.

Голема промена на интересите
Ако вашата избраничка секогаш се однесувала рамнодушно кон фудбалот, а одеднаш стане специјалист во оваа област или негов фан – замислете се.

Промена на вкусовите
По неколку години заедничко живеење, вашата жена одеднаш забележува дека малиот автомобил не е така удобен, а предметите се излезени од мода – обрне внимание на тоа. Особено ако вашата сопруга никогаш не се разбирала од автомобили и ако неколку недели наназад ги смета овие предмети за удобни и стилски.

Промена на имиџот
Сопругата неочекувано ја менува бојата на косата или фризура? А можеби држела диета и тслабнала неколку килограми? Размисли! Ова е еден од знаците на женското неверство.

Убаво расположение
Обрнете внимание на постојаното однесување на вашата сопруга. Можеби вие одамна сте ветиле дека ќе поправите или направите нешто, но не сте го направиле, а таа не само што не се кара и не ви препекува , дури оди и си пее низ домот.

Љубов
Сетете се, можеби вашата сопруга почнала неочекувано да покажува љубов кон вас и со ништо немотивирана загриженост? Или престанала да ви коментира за пиењето или вашето задржување со другарите по натпреварите, размислете , можеби овие промени не се заради вас?

Раздразливи одговори на повеќето обични прашања
Понекогаш нејзините одговори се јасно планирани и потсетуваат на веќе однапред спремни одговори на повеќе можни прашања.

Зголемен интерес за домашниот телефон
Сопругата почнува често да се интересира дали некој неа ја барал. Ако телефонот е пренослив телефонот, тој често се наоѓа околу неа. А кога вие ќе кренете, на другиот крај од врската или грешат, или ја затвораат слушалката.

 

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.