Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Секоја година универзумот на „Star Wars“ се шири со нови филмови, анимирани серии, книги и стрипови, а новите вести велат дека тие ќе пробаат да го освојат пазарот на играни серии.

Џон Фавро, кој е познат како режисер на хитови како „Iron Man“ и „Chef“, ќе ја пишува и продуцира првата играна серија од „Star Wars“ франшизата.

Од Lucasfilm доцна вчера вечерта најавија дека Џон Фавро ќе биде одговорното лице за серијата од „Star Wars“ универзумот, која ќе се емитува на новата платформа за стримање на Disney. Засега уште не е познато за што ќе се работи во серијата, но не е изненадување дека Disney и Lucasfilm уште еднаш се свртеа кон Фавро, откако претходно имаа успешна соработка на филмови како „Jungle Book“ и „The Avengers“.

„Ако додека бев дете ми кажевте дека ќе работам на било што поврзано со ‘Star Wars’, веројатно немаше да ви верувам. Едвај чекам да почнам со работа“, изјави Фавро.

Ова е еден од неколкуте телевизиски проекти на кои работи тимот на „Star Wars“ заедно со Disney, а досега не е потврден ниту еден наслов.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.