Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Кога пред две недели се венча со Себастијан Бер Меклард, Емили Ратајковски ја шокира јавноста.

Манекенката и по изговореното „да“ ги изненади фановите, овојпат со одбраната дестинација за меден месец.

Место традиционалните сини бранови, кристално море, песочни плажи, Емили и Себастијан отпатуваа на луксузен ресорт во пустина.

Ноќевањето во хотелот чини околу 7.000 евра а на гостите на располагање им се приватен базен, сауни, масажи, лековити бањи, но и драгоцениот мир од радозналата јавност.

Освен песок, во огромни количини, во близина нема ништо, а погледот е запрепастувачки.

Емили Ратајковски со години е една од најатрактивните манекенки.

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.