Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

mostar fin

„Искусете седум етнички, политички и религиозно различни балкански земји на шеснаесетдневно патување кое почнува во Белград, главниот град на Србија, а завршува во Скопје, главниот град на Македонија“, се наведува во аранжманот.

Дека Балканот се повеќе е во фокусот на прекуокеанските земји сведочи и аранжманот кој се рекламира на порталот „Лос Анџелес Тајмс“ и нуди обиколка на неоткриените убавини на Европа.

Патувањето кое почнува во Белград, продолжува во „отомански“ Мостар во БиХ, Дубровник во Хрватска, стариот пристанишен град Котор во Црна Гора, античките урнатини во Драч во Албанија, а авантурата завршува во Скопје, родниот град на Мајка Тереза.

Големината на групата е ограничена на 16 луѓе, а обиколката на Балканот ќе трае од 13 до 28 септември.

Цената на патувањето по човек е 7.695 долари и во неа е вклучено сместување, повеќето оброци, водичи и автобуски превоз меѓу градовите, но не и авионските билети.

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.