Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

papata fin

Радознало 6-годишно глувонемо момче ја прекина неделната аудиенција кај римскиот папа во Ватикан.

Тоа дојде на сред церемонија на бината, но неговото внимание не го привлече папата, туку швајцарскиот војник дел од гардата облечен во старински костим, кој стоеше до папата.

Момчето прво го фати војникот за ракав, го допре, а пота дојде до престолот на папата.

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.