Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

domkino1 fin

Ако сакате да доживувате искуство како во вистинско кино во вашиот дом, треба да си изградите систем за домашно кино, која се доближува до професионалниот.

Не е потребно да сте богат и / или познат и да живеете во огромна палата, за да си направите персонална кино сала.

Благодарение на достапните технологии, многу обични семејства во денешно време гледаат вистинско кино, без да го напуштат својот дом.

Прво треба да ја изберете локацијатаза вашето домашно кино, па да имате ѕид, на кој ќе може да се стави навистина голем екран – плазма, LCD TV или проектор.

Тоа може да биде вашата дневна соба, салон или повеќе пространа соба. Ако сте страствени фанови и не сакате звукот да биде нарушуваат, ќе треба да направите звучна изолација на собата. Ако сакате квалитетен, опкружувачки звук, инсталирајте колони низ целата соба.

Потоа снабдете се со навистина удобна софа, може да користите кожени фотелји, за да го имитирате вистинското кино.

Ставете во близина на каучот и мини фрижидер со пијалаци и микробранова печка, за да си правите пуканки.

domkino2 fin

domkino3 fin

 

 

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.