Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

glouz fin

Американската актерка Глен Глоуз, која годинава ја доби седмата номинација за престижниот Оскар, изјави дека се надева на наградата, но и дека нема да плаче ако не победи. Таа овојпат е номинирана за најдобра женска улога, за филмот „The Wife“.

Глумицата во изјавата натаму додава и дека не би сакала да добие Оскар од сожалување и дека, доколку не ја добие златната статуетка, јавно ќе изјави: „Јас сум в ред”.

Во истата категорија се номинирани и Јалиција Апарисио за филмот „Рома”, Оливија Колман за „Миленичка”, Лејди Гага за „Ѕвездата е родена“ и Мелиса Мекарти за „Can You Ever Forgive Me?”.

Глен Глоуз (71) досега шестпати е номинирана за Оскар и ниеднаш не го добила.

Годинешното, 91. свечено доделување на Оскарите, ќе биде одржано на 24 февруари во Долби театарот Лос Анџелес.

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново